Első ütemben helyreállítják a Nógrádi Történeti Múzeum, az Apolló Mozi és a Karancs Szálló épületeit is. <br/>
Kormányzati támogatással és jelentős önerővel újulhat meg a közeljövőben Salgótarján ma már történelmi, javarészt a hatvanas években emelt belvárosa. Az első ütemben helyreállítják a Nógrádi Történeti Múzeum, az Apolló Mozi és a megkopott patinájú Karancs Szálló épületeit, újjáépül a Múzeum tér és mélygarázs kerül Fő tér egy része alá, ami a második ütemben szintén új arcot kap.

A közel negyvenezres lakosú, a második legkisebb megyeszékhelynek számító Salgótarján belvárosában nem sok pozitív változás történt a hetvenes évek óta, leszámítva a Szrogh György tervezte Művelődési Ház és környékének 2006-ra befejezett rekonstrukcióját. Most azonban nagy lendületet kap majd a munka: a város a nyolcvanas évekbeli fénykor visszatértét, de legalábbis a turizmus és a helyi kereskedelem fellendülését várja.
A beruházások a 2008 nyarán elfogadott Integrált városfejlesztési Stratégia alapján zajlanak majd a beruházások; állami forrásból 1,2 milliárd, önerőből 381 millió, más külső forrásból pedig 619 millió forintra lesz szükség a tervek megvalósításához.
Az első ütemben magánbefektetőt bevonva 270 férőhelyes mélygarázst építenek a „Kis Főtér” alatt, emellett közel ennyi új férőhelyet alakítanak ki a felszínen is. A kistérség egyetlen mozija, az Apolló Mozi funkcióbővítő felújítás után komplex kulturális és ifjúsági központként működik majd: lesz benne zenekari próbaterem, drámapedagógiai műhely és szórakozóhely is. A megyei önkormányzat tulajdonában levő Nógrádi Múzeum Magyar Géza tervezte épületének felújítása szintén komplex feladat.
A tervek szerint még az első fázisban, magántőkéből alakítják négycsillagos szállodává a Karancs Szállót, amelynek Jánossy György és Hrecska József tervezte tömbje a város egyik emblematikus épülete. A második fázisban a Centrum Áruhéz helyén ugyancsak magántőkéből új kereskedelmi központ épülne, valamint megújulna a főtér és a főutca.