Hónapról hónapra nőnek a londoni olimpiai létesítmények beruházási költségei. Csak a központi stadion ára 22 millió fonttal nőtt az elmúlt hat hónapban – jelentette be a brit kormány február ötödikén. Ez a mai árfolyamon majdnem hét és fél milliárd forintot jelent. A többi létesítmény költségei is meredeken emelkednek, bár a beruházók szerint egy darabig ki lehet egyensúlyozni az árnövekedést. <br/>
Hónapról hónapra nőnek a londoni olimpiai létesítmények beruházási költségei. Csak a központi stadion ára 22 millió fonttal nőtt az elmúlt hat hónapban – jelentette be a brit kormány február ötödikén. Ez a mai árfolyamon majdnem hét és fél milliárd forintot jelent. A többi létesítmény költségei is meredeken emelkednek, bár a beruházók szerint egy darabig ki lehet egyensúlyozni az árnövekedést.

A 2007 szeptemberében közzétett eredeti büdzséhez képest ma már 43 millió fonttal kerül többi a 2012-es londoni olimpiára készülő központi stadion. Felépítésének költsége így eléri az 547 millió fontot – tette közzé a kultúráért, médiáért és sportért felelős brit kormányzati szervezet. Az Evening Standard szerint a költségnövekedésért a tervezés elhúzódása és a megfelelő versenyeztetés hiánya okolható. A stadion felépítésére mindössze egyetlen kivitelező, a Robert McAlpine jelentkezett. Az építkezés jelenleg a tetőelemek behelyezésénél tart; az ötszáz munkás száma a belső kialakításának megkezdésével hétszázra növekszik majd.
A titkárság szóvivője azt is közölte: a Zaha Hadid tervezte sportközpont kivitelezési költsége 251 millióra, a többi létesítményé 446 millióra nőtt. A költségnövekedésben itt is szerepet játszik az állami szerepvállalás, több létesítményre ugyanis egyszerűen nem találtak magánbefektetőt. A kormányzat azzal igyekszik nyugtatni a brit kedélyeket, hogy az elmúlt fél évben eszközölt 193 millió fontnyi megtakarítás fedezte a költségek emelkedését.