Dr. House princetoni kórházának építése után ismét New Jersey-ben kapott megbízást az RMJM. A világhírű brit építésziroda nyerte a Newark új közlekedési rendszerére kiírt nemzetközi tervpályázatot, amely egy különleges dobozcsomóponttal kapcsolatot teremt a széttagolt kerületek között.
Dr. House princetoni kórházának építése után ismét New Jersey-ben kapott megbízást az RMJM. A világhírű brit építésziroda nyerte a Newark új közlekedési rendszerére és városközpontjára kiírt nemzetközi tervpályázatot, amely egy különleges dobozcsomóponttal teremt kapcsolatot a széttagolt kerületek között.

Newark New Jersey állam legnépesebb és egyik legfontosabb városa, aminek tükrében még különösebbnek tetszik, hogy öt nagy kerülete között a mai napig nincsen infrastrukturális és építészeti kapcsolat. A negyedeket ugyanis közutak és vasútvonalak határolják el egymástól, így gyakorlatilag önálló, inkoherens szerkezetű és arculatú városrészek jöttek létre.
Az elszigeteltség teljesen eltérő beépítési sűrűséget, épülettípusokat és léptékeket eredményezett. A széttagoltság olyan nagyságrendű gondot jelentett, hogy megszüntetésére egy évvel ezelőtt nemzetközi tervpályázatot írt ki a városvezetés és a helyi műegyetem építészeti kara.
A versenyből a világ minden részén aktív, neves brit RMJM iroda került ki győztesen. Newpark Station nevű tervük elforgatott „dobozokból” konstruált, kilenc épületből álló komplexumot vizionál, amelynek egységeit hidak és gyalogutak kötik össze. A dobozkomponensek cölöpszerű oszlopokon állnak, így a megmagasítás révén a földszint nyitott, parkszerűen kialakítandó társadalmi és üzleti célú köztérré válik.
A komplexum elemeinek alapterülete tág skálán mozog: a legkisebb stúdiónak, míg a négy legnagyobb privát lakóingatlanoknak ad majd otthont. Newark legjelentősebb, ikonikus értékű beruházása nemcsak fizikai átjárót teremt az izolált negyedek között, hanem új városi csomópontként erősíti a helyiek azonosságtudatát és hovatartozás-érzését.
Az RMJM legutóbb kórházi fejlesztésekkel tüntette ki magát Princetonban és a hurrikán sújtotta New Orleansban. A szibériai Jekatyerinburgban világelső beltéri függőkertet terveztek, Abu Dhabinak pedig a pisai tornyot is lepipáló ferde felhőkarcolót adnak, valódi mérnöki bravúr eredményeként.
Emellett ők jegyzik az egyik legvitatottabb nemzetközi projektet, a Gazprom megalomán szentpétervári székházát, amelynek történelmi örökséget sértő jellege miatt Putyinhoz és az UNESCO-hoz is eljutottak a tiltakozók. A projektnek ironikus módon éppen maga a város tett keresztbe, ugyanis a költségek negyedét fedező vezetés a globális válságra hivatkozva kiszállt a finanszírozásból.