Logomain

Nincs párja a budapesti villamosvezetőknek: Európa-bajnokságot nyertek Berlinben!

Kép TRAM EM

Berlinben csaptak össze nagy csatában a tömegközlekedésben edződött csapatok, Lipcse és Lyon villamosvezetőit maga mögé utasítva léphettek a dobogó legfelső fokára a budapestiek!

Hiába, aki a budapesti forgalomban edződött, azt már nem érheti meglepetés. Április 23-án mérkőzött meg Berlinben 17 ország 27 különítménye, köztük a tavalyi nyertes címvédő rotterdamiak és a két közlekedési vállalat dolgozóiból verbuvált berliniek. Mellettük pedig olyan nagyvárosok kötöttpályás közlekedésének küldöttei, mint Párizs, Stockholm, Firenze, Brüsszel, Birmingham, Frankfurt, Krakkó vagy Helsinki. Hogy biztosítsák a Tram EM keretében versengő csapatok egyenlő esélyeit, a pontos feladatokat csak egy nappal korábban ismerhették meg a versenyzők. A teljesítendők között szerepelt több, korábban is nagyon népszerűen bizonyult versenyszám, úgymint a megadott távolságra való fékezés vagy a villamos-bowling (l. videó!).

Villamos bowling az 5. Tram EM kupán

"Miután megnyerték az első, 2012-ben Drezdában rendezett versenyt, a budapestiek ismét győzedelmeskedtek" - szól a verseny eredményét beharangozó tudósítás. "Az izgalmas fináléban Muli Eszter és Harsányi Antal versenyzőpáros, a BKV különítménye maga mögé utasította mind a 26 ország csapatát." Második helyen a Kerstin Werner és Helmut Nitzschke alkotta lipcsei csapat végzett, míg a bronzérmet a lyoni Ramije Karemani és Jim Kouazan hozta el.

A magyarok egyéniben is szépen szerepeltek, a harmadik és ötödik helyen végezve. Harsányi Antal itt is a lyoni és a lipcsei versenyző mellett léphetett fel a dobogó harmadik fokára.

A nyerteseknek szívből gratulálunk!

Klaus-Dietrich Matschke, a berlini BVG közlekedési vállalat igazgatója így vélekedett a versenyről: "Berlin tavaly ünnepelte 150. születésnapját, 135 éve pedig épp ebben a városban indult el először az elektromos villamos. Ez a verseny ennek a közlekedési eszköznek a visszatérését is ünnepli!" A verseny igen népszerű látványosság volt, több mint 18 000 nézőt vonzott.

A kupa egyébként több mint egy "sportesemény": az ágazat szakembereinek is lehetőséget ad a tapasztalatcserére és tudásmegosztásra.

A versenynek még saját himnusza is van, amelyet itt hallgathattok meg.

Jövőre is megrendezik a bajnokságot, amely Tenerifén fogja várni a versengőket.

közlekedés, berlin, tömegközlekedés, város, villamos, közösségi közlekedés, tram em Icon_print