December 20-ára fejeződhet be az Országház 1948 óta tartó felújítása.
Egy épületfelújítás, amely nem kevesebb, mint 65 évet vett igénybe. 1948-ban kezdődött a Parlament felújítása, kedden pedig Kövér László bejelentette: két hét múlva, december 20-án befejeződnek a munkálatok, amelyeket a Reneszánsz Kőfaragó Zrt., illetve jogelődje tartott kézben.

Mindenhol hazait
A Steindl Imre műegyetemi tanár tervei alapján emelt Országház építése jóval kevesebb ideig tartott: 1885-től 1904-ig, és az építkezésnél fontos szempont volt, hogy lehetőség szerint minden eleme magyar alapanyagból készüljön. Eredeti kőanyaga puha sóskúti mészkő, amely sajnos nem túl ellenálló az időjárásnak, így az elemeket az évek során folyamatosan keményebb süttői mészkőre cserélték.
A kő specialistái
„A Reneszánsz, mint az 1947-ben alakult jogelődje, az Állami Kőfaragó Vállalat, szinte mindig kapcsolatban állt a műemlék-helyreállítással, eleinte csak a kőszerkezetekhez kötődve, majd a 2000-es évek elejére komplex, műemlék és műemlék-együttes épületekkel kapcsolatos építőipari munkák minden területére kiterjedő helyreállítási feladatokig eljutva” - olvashatjuk a kivitelező cég honlapján. „Cégünknél számos alkalmazott rendelkezik speciális, műemléki épületfelújításokhoz szükséges tapasztalattal és képzettséggel. A széles skálán mozgó tevékenységünk az ország egész területére kiterjed, kastélyok, várak, történeti kertek helyreállításától az egyházi épületek, középületek, szállodák, lakóépületek, terek, parkok rekonstrukciójáig és megvalósításáig.”
Az Országház történetéről bővebben itt olvashatunk.