A Főmterv Zrt. nyerte a volt Moszkva tér átépítésére kiírt ötletpályázatot, amelyre összesen három munka érkezett be – adta hírül Hutiray Gyula budapesti városfejlesztési ügyekért felelős főpolgármester-helyettes a keddi Napi Gazdaságban. Így ez a társaság készítheti a tér átépítésének tanulmánytervét. Hogy ez alapján új pályázatot írnak-e ki, egyelőre nem tudni, mint ahogy azt sem, mi lesz a tér közepén álló „vasbeton legyezővel”, a metrólejárat épületével. <br/>
A Főmterv Zrt. nyerte a volt Moszkva tér átépítésére kiírt ötletpályázatot, amelyre összesen három munka érkezett be – adta hírül Hutiray Gyula budapesti városfejlesztési ügyekért felelős főpolgármester-helyettes a keddi Napi Gazdaságban. Így ez a társaság készítheti a tér átépítésének tanulmánytervét. Hogy ez alapján új pályázatot írnak-e ki, egyelőre nem tudni, mint ahogy azt sem, mi lesz a tér közepén álló „vasbeton legyezővel”, a metrólejárat épületével.

A tanulmányterv elkészülését és jóváhagyását a Városháza szeptemberre tervezi, az engedélyezési tervek elkészülését 2012 elejére, és még jövő évben meg is valósítanák a május óta Széll Kálmán névre hallgató tér átépítését. Hutiray szerint a hárommilliárd forintra becsült, állami finanszírozású projektben elsősorban a közlekedési kapcsolatok rendezésére nyílik mód, figyelembe véve a budai fonódó villamos terveit is. A Napi Gazdaságnak Hutiray azt is kijelentette: az átépítéssel a tér megszabadulhat a jelenlegi, hatvanas-hetvenes évekbeli légkörtől.
A nemrég átkeresztelt Moszkva teret, amelynek rendezését 2010-ben a hg.hu is az új kormány legfontosabb városépítészeti feladatai közé sorolta, korábban két cikkben mutattuk be (egy és kettő), a tér közepén álló metrólejárat épületéről pedig külön is megemlékeztünk. Ez az épület alighanem a legvitatottabb modern házak egyike Budapesten: a közvélemény általában csúfnak tartja (részben ezért is kapott nemrég új festést), de kétségtelenül sajátos színfoltja a városnak, olyannyira, hogy például a neves Wallpaper* designmagazin budapesti útikönyvében is szerepel. A tér másik jelentős alkotása a régóta működésképtelen Sellő-díszkút, a Magyarországon élő görög szobrász, Makrisz Agamemnon (1913-1993) alkotása.