A legújabb sportépítészeti csoda a Populous Architects és a Heerim Architects and Planners terve. A dél-koreai Incheonban emelt stadion a 2014-es Ázsiai Játékokra készül, és 70 000 fő befogadására képes. Az esemény után viszont mérete egy 30 000 főt befogadó létesítményre zsugorodik. Az építmény elegáns lejtős formáit egy buddhista rituálé inspirálta. Az építész, Daekwon Park így jellemezte az építményt: „Az építészetben, akárcsak a táncban, a dinamikus mozgás hozza létre a formát, de a formák körüli üres terek is meghatározóak. A stadion alaprajza a jin és jang kölcsönhatását jelképezi, míg a formák közötti szünet a főbejáratot jelöli ki.” <br/>
A legújabb stadionépítészeti csoda a Populous Architects és a Heerim Architects and Planners terve. A dél-koreai Incheonban emelt stadion a 2014-es Ázsiai Játékokra készül, és 70 000 fő befogadására képes. Az esemény után viszont mérete egy 30 000 főt befogadó létesítményre zsugorodik. Az építmény elegáns lejtős formáit egy buddhista rituális tánc inspirálta. Az építész, Daekwon Park így jellemezte a látványos stadiont: „Az építészetben, akárcsak a táncban, a dinamikus mozgás hozza létre a formát, de a formák körüli üres terek is meghatározóak. A stadion alaprajza a jin és jang kölcsönhatását jelképezi, míg a formák közötti szünet a főbejáratot jelöli ki.”

A hivatalos ismertető szerint a stadion a fenntartható építészet kiváló példája, arról azonban egyelőre nincs hír, hogy ezt egész pontosan miként valósítja majd meg. Egy sokezer főt befogadó létesítményt fenntartható módon kialakítani nagy kihívás, ezért mindenképpen érdekes lesz majd látni az ennek érdekében alkalmazott megoldásokat.
Az épület körül hatalmas közparkot alakítanak ki. Ennek és a csökkentett méretnek köszönhetően a stadion a sportrendezvény befejeztével is hasznosítható és kezelhető lesz.