Borzák Márton tervezte a költő feltételezett csontvázának kalandos történetét bemutató könyvet, amelyben a mellékelt UV-lámpával fedheti fel az olvasó a krimiként kibontakozó rejtély részleteit.
Negyedszázaddal ezelőtt, 1989. július 17-én a szibériai Barguzinban előkerült egy európai ember csontváza, amelynek jellegzetességei huszonöt ponton megegyeznek egyik legnagyobb költőnk, Petőfi Sándor testi jegyeivel. Szenzációként robbant a hír, amit érzelmektől túlfűtött, kevéssé szakmai viták követtek.
Hogyan „csempészték ki” a csontvázat Moszkvából: Miként „varázsolták” nővé Amerikában? Miért akarták „megsemmisíteni” a maradványokat? Számos botrány övezte a Petőfi-ügyet, ami végül tudományos és politikai csatározások áldozatává vált. Borzák Tibor "P. S. - Titkok a barguzini csontváz körül" című könyvében a szerző – aki újságíróként maga is tagja volt az expedíciónak – felsorakoztatja a létező szibériai legendákat és feltárja a barguzini csontváz körüli titkokat, melyek valóságos krimivé állnak össze.
"A könyvet oly módon terveztem meg, hogy a történet misztikus voltára reflektáljon."
"A szerző kommentárjai, az illusztrációk és képek magyarázatai UV festékkel lettek nyomtatva, amik csak UV fénnyel történő megvilágításra válnak láthatóvá. A könyv kötészete úgy lett kialakítva, hogy a hozzá csatolt UV-lámpa könnyen kivehető legyen és az olvasó felfedezhesse az elrejtett titkokat." - mondja Borzák Márton, a kiadvány tervezője, aki már 2010-ben a 7grafikusa volt a HG-n.
A kötethez a www.petofititok.hu címen egy beharangozó weboldal is készült, ahol érdekes információk tudhatók meg a történetről. A könyvből kiemelt érdekes információk köré épített site a kulcsfejezeteket mutatja be röviden.