Farkas Annát már jó ideje kerülgetjük A 7 grafikusa sorozattal, de nagy büszkeségünkre most végre bemutathatjuk.
Farkas Annát már jó ideje kerülgetjük A 7 grafikusa sorozattal, de nagy büszkeségünkre most végre bemutathatjuk azt a grafikust, aki az ajánlások alapján a hazai szakmai körökben a legnépszerűbbek közé tartozik.
Farkas Anna – anagraphic.hu, facebook.com/anagraphic
Anna 1996-ban a Magyar Képzőművészeti Egyetem tervezőgrafika szakán diplomázott. Saját stúdióját Anagraphic néven három évre rá alapította meg. 2006-ban többedmagával létrehozta a Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társaságát, amelynek jelenleg is elnökségi tagja.
Fő profilja a logók, emblémák, katalógusok és kulturális kiállítások arculatának grafikai tervezése; munkái a legnevesebb hazai és nemzetközi szakmai kiadványokban szerepeltek.
A szakmai sikerek azonban nem most kezdődtek. Anna már a diploma évében elnyerte a Békéscsabai Tervezőgrafikai Biennálén az NKA különdíját, és ugyanabban az évben a II. Országos Digitális Grafikai Biennále fődíját és közönségdíját is. 2007-ben az előző évek munkáiért Aranyrajzszög-díjjal ismerték el, 2010-ben pedig a Magyar Goethe Társaság különdíját kapta a MATT Goetheorie-pályázatán. A legfrissebb elismerések közé a NEFMI különdíja tartozik a Magyar Formatervezési Díjon, 2011-ben, és nem hagyhatjuk említés nélkül, hogy Anna munkája, a Hold adatainak újfajta ábrázolási rendszerét kifejlesztő Anaptár 2010 szerepelt a 2011-es hg.hu Design Award nevezettjei között is.
Az igazi kihívást az ehhez hasonló, a tervezőgrafika és a tipográfia határait feszegető ötletek jelentik számára.
A plakát egy spirálvonalon tartalmazza a könyv teljes eredeti német szövegét, kihangsúlyozva az említett színeket a saját színükkel. A statisztikai rész mutatja, hogy hány karaktert, illetve szót tartalmaz a mű, melyik színt hányszor említi Goethe, mekkora a szövegráírással létrejött spirálvonal hossza és hasonlók.