A csibészes mosoly ne tévesszen meg senkit. Majd másfél évtizedes tapasztalatával Ottó veteránnak számít az animációban.
Inkább illusztrátornak, mint grafikusnak tartja magát sorozatunk e heti alanya. Ha célközönséget kéne megneveznünk, azok a gyerekek és a gyereklelkű felnőttek lennének – akiket ezúton is figyelmeztetünk, hogy a Péntek 13. című illusztrációtól ne ijedjenek meg túlzottan.
Ritter Ottó (OTO) - artistokrats.com/oto-art, ritterotto.blogspot.com
A csibészes külső ne tévesszen meg senkit: másfél évtizedes tapasztalatával Ottó lassan veteránnak számít szakterületén. 1998-ban végzett a Képző- és Iparművészeti Gimnáziumban, játék- és rajzfilmkészítő szakon. Ezután négy évig Magyarország egyik leghíresebb animációs műhelyében, a Varga Stúdióban dolgozott, mígnem 2002-ben felvették a MOMÉ-ra. 2007-ben végzett animációs rendezőként, azóta a Studio Baestarts art directora.
A gyerekkori látogatások a Lettországban élő nagymamánál, az ott hallott orosz népmesék világa, illetve a mai japán illusztráció – ez a két ősforrása Ottó munkáinak. Ha ugyanis nem megrendelésre dolgozik, szabadúszóként szívesen készít illusztrációkat, akár saját örömére is. Legkedvesebb témái a gyerekekhez kapcsolódnak, és tervez meséket is illusztrálni, de erre a „piacra” itthon elég nehéz betörni. A gyerekeknek szóló, de szürreális vonásai, aprólékos kidolgozása miatt a felnőttek számára is élvezetes világát sokan kritizálták és páran analizálták is, de saját bevallása szerint nincsenek szándékos mögöttes tartalmak a lyukas hasában gyerekeket tartó óvónő, Albert, a vak uborka, vagy a balerinának vágyó óriás sziklalány mögött, aki a fényszóró-fejű jetibe szerelmes.
A fenti figurák legkedvesebb története, a Rejtekes világából származnak, amelyből interaktív játékot is készített a Studio Baestardsnál, MOMÉ-s diplomamunkaként. A játék 2007-ben az Europrix Multimedia fesztiválján a kontinens 21 legjobb számítógépes grafikája közé került, és elnyerte „a legjobb multimédia-adaptáció” díját is az eFestival junior kategóriájában. Tavaly az angolul Hush-hush Wood névre keresztelt történet sorozatterve több társaság figyelmét is felkeltette a soproni Cartoon Forumon – így van miért reménykedni.
:image_79884
Ritter Ottó: Moha-Belépő magazin illusztrációk (orvos, vegyész, művész, közgazdász, mérnök, ügyvéd)
:image_79885
Ritter Ottó: Rejtekes
:image_79886
Ritter Ottó: A Rejtekesből készített rajzfilmsorozat, a Hush-hush Wood terve
:image_79887
Ritter Ottó: Topnagyi webdesign (Grant Wood híres festményének parafrázisa)
:image_79888
Ritter Ottó: A „Circus – Family of Freaks” figurái
:image_79889
Ritter Ottó: 1956 - illusztráció
:image_79890
Ritter Ottó: Melós a Work Hard sorozatból
:image_79891
Ritter Ottó: Figurák a Viva-horoszkóphoz
:image_79892
Ritter Ottó: Alice
:image_79893
Ritter Ottó: Péntek 13.