Eredményesen zárult a logótervezési pályázat, amelyet Budapest egyik legnépszerűbb színháza, a Katona József Színház hirdetett. A 380 pályázó közül hét jutott tovább a második körbe, végül pedig Szilágyi József munkája bizonyult a legjobbnak.
Eredményesen zárult a logótervezési pályázat, amelyet Budapest egyik legnépszerűbb színháza, a Katona József Színház hirdetett. A 380 pályázó közül hét jutott tovább a második körbe, végül pedig Szilágyi József munkája bizonyult a legjobbnak. Alább megmutatjuk a dobogósokat is.
Szilágyi József győztes pályaműve
A kiírás szerint a színház modern, letisztult, ugyanakkor markáns és a Katona szellemiségéhez igazodó pályaműveket várt. A zsűrit a színház három szakembere, Máté Gábor művészeti igazgató, Mattyasovszky Bence ügyvezető igazgató és Gricz István kommunikációs vezető, valamint Khell Zsolt díszlettervező alkotta.
Eskulits Endre megosztott második helyezett pályaműve
Gárdos Péter megosztott második helyezett pályaműve
Szilágyi József munkájánál a zsűri a pályamű letisztult, korszerű kialakítását, valamint a megjelenésben rejlő többszintű szimbólumrendszert értékelte: a K-embléma egyértelmű, a Katonát rövidítő jelentése mellett a kettőspont utal a színház és a néző közötti párbeszédre, a művészi produktum befogadására, a továbbgondolás szükségességére. A vizuális jel szintén értelmezhető a klasszikus színházi maszk és a mai köznapi kommunikációban bevett smiley-jel [ (: ] leképezéseként. Modern megjelenésű emblémáról van szó, amely nyitottságában illeszkedik a Katona József Színház szellemiségéhez, s jól alkalmazható a színház arculatának fejlesztésében.
Rácz Mihály harmadik helyezett terve
A pályázat első helyezettje 50 ezer forint + áfa pénzdíjban részesül, emellett 2-2 tiszteletjegyet kap következő az évad tervezett négy nagyszínházi bemutatójára. A második és harmadik helyezettek díjazása egy 4 alkalmas Katona-ajándékutalvány, valamint korábbi előadásaink DVD-csomagja, a második körbe jutott további 3 pályázó pedig 2 alkalmas Katona-ajándékutalványt kap.