Logomain

Ők 2015 legjobb diákművészei!

By HG.HU 2015. május 7. 12:55

szerk at hg dot hu

Bkf_omdk_1.gallery

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai- Balázs Gábor

Kép BKF

Bkf_omdk_2.gallery

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Biljarszki Maxim

Kép BKF

Bkf_omdk_3.gallery

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Erdélyi Blanka: Reflexiók

Kép BKF

Bkf_omdk_4.gallery

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Jankovics Petra

Kép BKF

Bkf_omdk_5.gallery

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Könczöl Alexandra

Kép BKF

Bkf_omdk_6.gallery

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Simon Luca

Kép BKF

370 pályázó 373 pályaművel: az VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) egyedülálló lehetőség arra, hogy a különböző tehetségműhelyekben folyó munka közkinccsé váljon!

2015 márciusában és áprilisában a magyarországi és a határon túli felsőoktatási intézmények legkiemelkedőbb hallgatói a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (a kétévente megrendezésre kerülő OTDK) 16 különböző szekciójában mutatják be egymásnak és az ország tudományos és művészeti nyilvánosságának kutatásaikat és alkotótevékenységük eredményeit.

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) megrendezésének jogát a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) nyerte el, a programokat két szakmai partnerrel valósította meg: társszervező volt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Magyar Képzőművészeti Egyetem.

Az OMDK kiemelt fontosságát a magyar felsőoktatásban bizonyítja, hogy ez alkalommal 20 felsőoktatási intézmény hallgatói nyújtottak be pályázatot, ebből 3 határon túli felsőoktatási intézmény. 370 pályázó 373 pályaművel jelentkezett; a prezentációk 40 tagozatban, hat különböző helyszínen zajlottak.

Az országos programon lehetőség nyílt arra, hogy a különböző tehetségműhelyekben folyó munka közkinccsé váljon. A művészettel és a művészet elméletével foglalkozó hallgatók egy teljes nemzedéke léphetett a rendezvényen a nyilvánosság elé. A prezentációk során kiderült, hogy mi az, ami korunkban foglalkoztatja a fiatal alkotókat, hogyan gondolkodnak a világról és választott hivatásukról. A verseny résztvevői megismerhették egymás kutatásait, érdeklődési körét, a zsűrik szakmai véleményét. Egyedülálló lehetőség volt ez a tapasztalatok cseréjére és a jövőbeli együttműködések alapjául szolgáló párbeszédek megkezdésére.

Az eredményhirdetés keretében 118 díj és 67 különdíj átadására került sor a Zeneakadémia Solti termében.

A verseny zárásaként Dr. Baráth Hajnal, a BKF művészeti rektorhelyettese, a 2015-ös OMDK ügyvezető elnöke átadta a szervezői vándordíjat Dr. Bachmann Bálintnak, a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar dékánjának.

A 2015-ös OMDK díjazottjai


ANIMÁCIÓ:
KÜLÖNDÍJ: A bizottság kísérleti és kooperációs különdíjban részesítette Hegedűs Esztert (EKF – BTK), Hortobágyi Tamást (EKF – BTK), Huszár Dávidot (EKF – BTK) és Osgyán Gergőt (EKF – BTK).
MÁSODIK DÍJ: Szetlik Péter (EKF – TKTK)
ELSŐ DÍJ: Kozma Péter (KE – MK)

CRAFT 1.:
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Mátrai Júliát. (EKF – BTK)
MÁSODIK DÍJ: Zachar Viktória (BKF – KMK)
ELSŐ DÍJ: Simon Luca (BKF – KMK)

CRAFT 2.:
KÜLÖNDÍJ: Nagy Zsuzsanna (NYME – BDPK)
ELSŐ DÍJ: Könczöl Alexandra (BKF – KMK)

DESIGN 1.:
MÁSODIK DÍJ: Kovács Lelle (BME – ÉPK), Marxreiter Adrienn (BME – ÉPK)
ELSŐ DÍJ: Jankovics Petra (BKF – KMK)

DESIGN 2.:
MÁSODIK DÍJ: Ollé Gellért (NYME – SKK)
ELSŐ DÍJ: Boleman Bence Zoltán (PTE – MK)

DRÁMA- ÉS SZÍNHÁZELMÉLET:
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Gábor Sárát (SZFE) kiváló prezentációjáért.
MÁSODIK DÍJ: Nagy Mihály (SZFE)
ELSŐ DÍJ: Sándor Júlia (SZFE)

ÉPÍTÉSZET:
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Bedrossian Ádámot (BME – ÉPK).
HARMADIK DÍJ: Kádár-Sebestyén Énok (BME – ÉPK), Szabó Péter-Róbert (BME – ÉPK)
MÁSODIK DÍJ: Rév Bence (PTE – PMMIK)
ELSŐ DÍJ: Lőcsei Vera (BME – ÉPK), Ruga Máté (BME – ÉPK)

FESTÉSZET 1.
KÜLÖNDÍJ: Barakonyi Borbála (PTE – MK)
KÜLÖNDÍJ: Marton Ákos (SZTE – JGYPK)

MÁSODIK DÍJ: Sárközi Anna (NYF – BTMK)
MÁSODIK DÍJ: Szepesi Anna Dóra (SZTE – JGYPK)
ELSŐ DÍJ: Bánkúti Gergő (EKF – BTK)

FESTÉSZET 2.
A bizottság nem adományozott első díjat.
HARMADIK DÍJ: Németh Zsolt (PTE – MK)


HARMADIK DÍJ: Ozsvát Sára (EKF – BTK)
MÁSODIK DÍJ: Szécsényi-Szemerédi Judit (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Zsinka Felícia (PTE – MK)

FESTÉSZET 3.
HARMADIK DÍJ: Vladár Krisztina (PTE – MK)
HARMADIK DÍJ: Szenográdi Szabina (EKF – BTK)
MÁSODIK DÍJ: Vető Orsolya Lia (MKE)
ELSŐ DÍJ: Kolozsvári Viktória (PTE – MK)

FESTÉSZET 4.
HARMADIK DÍJ: Bíró Boglárka (PTE – MK)
HARMADIK DÍJ: Brezony Csilla (PTE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Lipkovics Péter (EKF – BTK)
ELSŐ DÍJ: Tayler Patrick Nicolas (MKE)

FESTÉSZET 5.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Frenyó Júliát (MKE).
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Ódor Bence Istvánt (PTE – MK).
MÁSODIK DÍJ: Balázs Nikolett (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Donka Péter (PTE – MK)
ELSŐ DÍJ: Kis-Prumik Zoltán (EKF – BTK)

FESTÉSZET 6.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Erdei Adriennt (PTE – MK).
HARMADIK DÍJ: Rafael Erik Benjámin (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Kristóf Gábor (MKE)
ELSŐ DÍJ: Vidákovich Sámuel (PTE – MK)

A FESTÉSZETI TAGOZATOK ÁLTALÁNOS KÜLÖNDÍJÁT AZ EGYESÍTETT BIZOTTSÁGOK KRISTÓF GÁBORNAK (MKE) ÍTÉLTE ODA.

FOTOGRÁFIA 1.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Édelmayer Zsófiát (BME – ÉPK) és Mudry Lucát (BME – ÉPK) kiváló prezentációjáért.
HARMADIK DÍJ: Pálinkás Bence György (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Dobokay Máté (KE – MK)
ELSŐ DÍJ: Belicza László Gábor (KE – MK)

FOTOGRÁFIA 2.
HARMADIK DÍJ: Götz Krisztina (KE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Pólya Zsombor (MKE)
ELSŐ DÍJ: Bán András (BKF – KMK)


HANGSZERES ZENE 1.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság témaválasztása és kutatómunkája nyomán különdíjban
részesítette Papp Tímeát (LFZE)
MÁSODIK DÍJ: Kovács Viktória (LFZE)
MÁSODIK DÍJ: Golarits Flóra (SZE – ZMI)
ELSŐ DÍJ: Sógor Tamás (ELTE – BTK)

HANGSZERES ZENE 2.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Gulyás-Szabó Szilvesztert (SZE – ZMI), Szentimrei Nóémit (SZE – ZMI) és Szentpétery Csenge Borókát (SZE – ZMI).
MÁSODIK DÍJ: Kármán Emese Réka (SZE – ZMI)
ELSŐ DÍJ: Szives Márton (SZTE – ZMK)

INSTALLÁCIÓ 1.
A bizottság nem adományozott első helyezést.
KÜLÖNDÍJ: Dévai Zoltán (BME – ÉPK), Juhász Norbert (BME – ÉPK)
HARMADIK DÍJ: Balázs Nikolett (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Puskás Marcell (BKF – KMK)

INSTALLÁCIÓ 2.
HARMADIK DÍJ: Krasz Ádám (PTE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Horváth Judit (BKF – KMK)
ELSŐ DÍJ: Kaliczka Gabriella (MKE)

INTERMÉDIA, AKCIÓMŰVÉSZET 1.
HARMADIK DÍJ: Barna Orsolya (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Zilahi Anna (MKE)
ELSŐ DÍJ: Balázs Gábor (BKF – KMK)

INTERMÉDIA, AKCIÓMŰVÉSZET 2.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Biljarszki Maximot (BKF – KMK).
HARMADIK DÍJ: Barnaföldi Anna (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Pálinkás Bence György (MKE)
ELSŐ DÍJ: Monhor Viktória (MKE)

KÉPGRAFIKA 1.
HARMADIK DÍJ: Görög Dóra (NYF – BTMK)
MÁSODIK DÍJ: Farkas Gergő Tamás (MKE)
ELSŐ DÍJ: Puskás Marcell (BKF – KMK)

KÉPGRAFIKA 2.
HARMADIK DÍJ: Hordós Boldizsár (MKE)
HARMADIK DÍJ: Zsidek Barbara (BKF – KMK)
MÁSODIK DÍJ: Szita Barnabás (MKE)
ELSŐ DÍJ: Krizbai Gergely (NYME – SKK)

KÉPGRAFIKA 3.
HARMADIK DÍJ: Biacsics Renáta (PTE – MK)
HARMADIK DÍJ: Kovács Anikó (NYF – BTMK)
MÁSODIK DÍJ: Heiszman Bernadett (EKF – BTK)
ELSŐ DÍJ: Kosztándi Orsolya (BKF – KMK)

KÉPGRAFIKA 4.
MÁSODIK DÍJ: Somogyi Adrienn (BME – ÉPK)
MÁSODIK DÍJ: Szekeres Gabriella (SZTE – JGYPK)
ELSŐ DÍJ: Bedő Krisztina (NYME – BDPK)

 

KÉPGRAFIKA 5.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Négyesi Ádámot (EKF – BTK).
HARMADIK DÍJ: Oberfrank Luca (MKE)
MÁSODIK DÍJ: Lipkovics Péter (EKF – BTK)
ELSŐ DÍJ: Pernyész Dóra (NYME – FMK)

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET-ELMÉLET
KÜLÖNDÍJ: A kulturális emlékezet és értékrendszer megóvása érdekében tett törekvéseiért a bizottság különdíjban részesítette Máté Juliannát (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat).
MÁSODIK DÍJ: Tóth Enikő (MKE)
ELSŐ DÍJ: W. Nagy Zsófia (PTE – BTK)

KLASSZIKUS ÉNEK
A bizottság nem adományozott első díjat.
HARMADIK DÍJ: Pintér Tünde Kornélia (SZTE – ZMK)
MÁSODIK DÍJ: Németh Zsuzsanna Katalin (LFZE)

MŰVÉSZETPEDAGÓGIA ÉS MŰVÉSZETSZOCIOLÓGIA
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Longauer Beátát (PTE – MK) kiváló dolgozatáért és prezentációjáért.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Neudold Júliát (ELTE – BGGYK) kiváló dolgozatáért és prezentációjáért.
ELSŐ DÍJ: Antal Édua (NYF – BTMK)

NÉPZENE
KÜLÖNDÍJ: A bizottság prezentációs különdíjban részesíti Annus Rékát (LFZE).
MÁSODIK DÍJ: Enyedi Ágnes (LFZE), Salamon Soma (LFZE)
ELSŐ DÍJ: Kiss B. Ádám (LFZE)
SZOBRÁSZAT 1.
MÁSODIK DÍJ: Éles Lóránt (PTE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Erdélyi Blanka (BKF – KMK)
ELSŐ DÍJ: Lipkovics Péter (EKF – BTK)

SZOBRÁSZAT 2.
MÁSODIK DÍJ: Kovács Tibor (PTE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Sárkány Balázs (PTE – MK)
ELSŐ DÍJ: Egervári Júlia (EKF – BTK)

SZOBRÁSZAT 3.
HARMADIK DÍJ: Csizek Tamás (PTE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Getto József (PTE – MK)
ELSŐ DÍJ: Fleisz Tamás (PTE – MK)

A SZOBRÁSZATI TAGOZATOK ÁLTALÁNOS KÜLÖNDÍJÁT AZ EGYESÍTETT BIZOTTSÁGOK FLEISZ TAMÁSNAK (PTE – MK) ÍTÉLTÉK ODA.

TERVEZŐGRAFIKA 1.
HARMADIK DÍJ: Dankó Evelin (NYME – SKK), Zengővári Judit (NYME – SKK)

MÁSODIK DÍJ: Gyömrei Ágnes (PTE – MK)
ELSŐ DÍJ: Ács Attila (MKE)

TERVEZŐGRAFIKA 2.
HARMADIK DÍJ: Wimmer László (EKF – BTK)
MÁSODIK DÍJ: Pócsik Borbála (EKF – BTK)
ELSŐ DÍJ: Gál Klaudia (EKF – BTK)

TERVEZŐGRAFIKA 3.
HARMADIK DÍJ: Biacsics Renáta (PTE – MK)
MÁSODIK DÍJ: Misztarka Eszter (MKE)
ELSŐ DÍJ: Stumpf Diána (PTE – MK)

VIDEÓMŰVÉSZET
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Kulcsár Bencét (NYME – BDPK).
MÁSODIK DÍJ: Tomcsányi Árpád (SZFE)
ELSŐ DÍJ: Vincze Alina (EKF – TKTK)

ZENEELMÉLET, ZENETÖRTÉNET 1.
MÁSODIK DÍJ: Bánki Berta (LFZE)
ELSŐ DÍJ: Gaál Eszter (LFZE)

ZENEELMÉLET, ZENETÖRTÉNET 2.
KÜLÖNDÍJ: A bizottság különdíjban részesítette Németh Anna Mártát (LFZE).
MÁSODIK DÍJ: Békéssy Lili Veronika (LFZE)
ELSŐ DÍJ: Ozsvárt Viktória (LFZE)

ZENESZERZÉS
HARMADIK DÍJ: Kováts Jázon Márk (LFZE)
MÁSODIK DÍJ: Bérces Máté (LFZE)

További információ az esemény honlapján érhető el: www.bkf.hu/omdk

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskoláról
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Magyarország legnagyobb művészeti képzési portfolióval rendelkező felsőoktatási intézménye. A BKF-en  2 karon, 4 fő képzési területen (kommunikáció, üzlet, turizmus, művészet) folyik képzés.
A folyamatosan bővülő magyar és angol nyelvű képzési kínálatban jelenleg 31 alapszak, 15 mesterszak, 27 szakirányú továbbképzés, és 13 felsőoktatási szakképzés közül válogathatnak a főiskola iránt érdeklődők. A BKF-nek jelenleg több mint 7000 hallgatója van, akik 2011-től már nemcsak a fővárosban, hanem Hódmezővásárhelyen, a főiskola Regionális Tudásközpontjában is folytathatják tanulmányaikat. Az intézmény 2001 óta meghatározó és folyamatosan növekvő szereplője a hazai felsőoktatásnak. Képességfejlesztő tréningrendszere egyedülálló itthon. Tevékenysége elismeréseként 2011-ben és 2012-ben is elnyerte a Superbrands védjegyet. A BKF jelenleg 73 külföldi intézménnyel tart fent partneri kapcsolatot 27 országban. A 2009-ben indult művészeti képzéseken jelenleg 12 alap- és 8 mesterszak közül választhatnak a leendő hallgatók. A Művészeti képzések partnere többek között a Walt Disney Company, az Europa Design Hungary Zrt., Nanushka, az Origo Film Studio, a Lengyel Intézet, az Iparművészeti Múzeum, az MTVA.

 

design, képzőművészet, designer, magyar design, bkf, VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia Icon_print

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai- Balázs Gábor

Kép BKF

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Biljarszki Maxim

Kép BKF

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Erdélyi Blanka: Reflexiók

Kép BKF

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Jankovics Petra

Kép BKF

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Könczöl Alexandra

Kép BKF

A VII. Országos Művészeti- és Művészettudományi Diákköri Konferencia (OMDK) díjazottjai: Simon Luca

Kép BKF

Hg_pasaret_szponzor_title
Logomain
This is unbelievable!
OK

Hello!   mit szeretnél megosztani olvasóinkkal?

Foglald össze egy mondatban miről van szó. *

A közlésre szánt teljes anyag. *

Kép és egyéb dokumentum is tartozik az anyaghoz?
Add meg a linkjét! (GoogleDrive, Dropbox, FTP, stb.)

Név/Cégnév *

Maradjak
névtelen

Mail *

Telefonszám (csak számok)

HG user név, ha van.

Kérlek, írd be a képen látható 2 szót az alatta lévő mezőbe

Hello!   dolgozz velünk

Név *

Mail *

Telefonszám

Mit szeretnél nálunk csinálni?
Facebook
Twitter
Pinterest
YouTube
RSS

Ombrello Media.
Alkotás utca 53
MOM Park "C", 1123
Budapest, Hungary 

M: +36 30 297 2317