Díjnyertes animáció, a tavaszi szél háza, az utóbbi idők legsikeresebb magyar filmje és Grafitember? Csak néhány szó az óév legjobb CreativeMornings előadásaiból.
A CreativeMorningsBudapest harmadik éve is szenzációsan alakult, köszönhetően előadóinknak, szponzorainknak, önkénteseinknek és főleg nektek!
2014-ben több helyszínről is jelentkeztünk. A hideg téli és kora tavaszi reggeleket még a Toldi Mozi termében töltöttük, ahonnan a meleg megérkeztével nyári szálláshelyünkre költöztünk, az Ötkertbe. A szabad ég alatt Édes Sári sütijeivel kezdhettük a napot. Az utóbbi két alkalommal pedig már a belváros kellős közepén folytattuk, az Ankertben, akik királyi reggelivel is ellátják a korán ébredőket.
Témák és előadók:
Ha már régóta követitek a CreativeMornings eseményeit, tudhatjátok, hogy minden hónapban van egy előremegadott téma, kulcsszó, ami alapján az önkénteseinkkel kiválasztjuk az ennek megfelelő előadót.
Az évet Horn György, az AKG igazgatójának előadásával kezdtük, aki beszélt az iskola és a kreativitás kapcsolatáról, a CHILDHOOD téma során.
A HIDDEN téma előadója már nem is annyira titkos, vagy rejtőzködő, hiszen Bucsi Réka, animációs rendező díjesőt élvezhetett 2014-ben a Symphony no. 42 című animációs filmjével, amivel azóta Oscar díj shortlistes is lett. Büszkék vagyunk, hogy a Symphony-t premier előtti pre-premieren mutathattuk be.
A új helyszínen, az Ötkertben, nyárias témával kezdtünk, Mezey Zoltán, a Flaar Boats ügyvezetője FREEDOM témában mutatta be a vitorlázás élményét és legújabb vívmányait.
MINIMAL- ehhez a témához itthon talán nem is találhattunk volna hasonlóan megfelelő csapatot, mint az Architecture Uncomfortable Workshop. Haiku olvasás és az eddigi munkájuk bemutatása szinte zen élmény volt a szabadtéri reggelin.
Még mindig élvezve a nyár adta lehetőséget, kirándultunk egyet Lakatos Balázzsal, az YKRA tulajdonosával és tervezőjével, a HERITAGE, vagyis örökség jegyében a retro ihletésű hátizsákok világában.
Az állandóan késő vonatok okoztak némi ijedtséget a rengeteg embernek, akik Merényi Dánielre, azaz Grafit emberre voltak kíváncsiak, FAILURE témában. A standuposokat magasan verő előadás után nem volt ember, aki rosszkedvűen hagyta el a terepet.
A Design Héten a szuper-fiatal és sikeres Team Distinction bemutatta, hogy hogyan lehet Budapestről is számottevő tech hírnevet elnyerni. A CROSSOVER volt az utolsó témánk a téli helyre költözés előtt.
Az Anker klubot megtöltöttétek, mikor Reisz Gábor, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan rendezője a CHANCE kulcsszó kapcsán adott elő, szuper hangulatot csinálva.
Nagyon büszkék vagyunk, hogy a karácsony előtti nyugalomhoz hozzájárulhattunk az EDUCATION kapcsán előadó és zenélő Snétberger Központ mentorainak és diákjának, szebb harmadik születésnapot el sem tudtunk volna képzelni.
Reméljük, hogy ti is olyan jól éreztétek magatokat, mint mi, ízlettek a sütik és felébresztettek a kávék és 2015-ben is velünk keltek majd.Izgalmas szó következik januárban, UGLY, kövessetek bennünket itt a hg.hu-n és a CMBP facebook oldalán.
Akik miatt 2014-ben létrejöhetett a CMBP:
Önkénteseink: Guttray Móni, Földi „Barka” Barbara, Fábián Gábor Zoltán
Szervezők: Belinskaya Daria, Huszár Judit, Kolbe Kriszta
Partner: SMarthu- a kreatív közösképviselet.
Kommunikációs partner: hg.hu