Szabályozza a belső hőmérsékletet automatizált redőnyökkel

Manapság központi kérdéssé vált az épületek energiafelhasználása, hiszen mindenki számára fontos, hogy havonta mennyit költ háza, lakása fenntartására. Az energia nagy része a nyílászárókon keresztül távozik a legkönnyebben. A korszerű nyílászárók alkalmazása az első lépés, amivel az épület energiamegtakarítását növelhetjük. A hőveszteség jelentősen csökkenthető az ablakokra felszerelt, automatizált, motoros redőnyöknek köszönhetően.

 - Energiatakarékos ház automatizált árnyékolókkal  © Somfy

Télen a besötétedés után közvetlenül leengedett redőnyök éjszaka gondoskodnak a ház hatékony szigeteléséről. Napközben a redőnyök automatikusan felhúzódnak és az ablakokon beáramló napsugár melege hozzájárul a lakás hőenergiájának szinten tartásához. Már ezekkel az egyszerű lépésekkel is csökkenthetjük a energiafogyasztásunkat.

 -   © Somfy

Ön akkor jár a legjobban, ha az ablakra olyan motorizált árnyékolókat szereltet, melyek automatikusan működnek. Ez a dinamikus árnyékolás, amikor a ház árnyékolói automatikusan reagálnak az időjárás változásaira télen és nyáron is.

A Dinamikus Árnyékolás két automata berendezést foglal magába: a fényérzékelő az ablakra, vagy a homlokzatra kerül, az időkapcsoló pedig a központi vezérlésnek köszönhetően az összes motoros redőnyt a kívánt időben egyszerre leengedi vagy felhúzza. A szerelése roppant egyszerű, hiszen az érzékelő nem igényel kábelezést és kis méretének köszönhetően szinte megbújik a környezetben.

 - Vevzetékmentes beltéri hő- és fényérzékelő © Somfy

Egy érzékelő, mely időzítő funkciókkal is rendelkezik és nem kell többet a hőveszteséggel törődnie: ez a Somfy ajánlata.

 - Chronis RTS időkapcsoló árnyékolóhoz  © Somfy

Bizonyított hőszigetelés

Csökkentse akár 10%-kal télen a fűtési költségeket, nyáron pedig akár 9°C-al a belső hőmérsékletet: ezeket az adatokat független laboratóriumok tesztelték (az Európai Árnyékolószervezet megrendelésére a Physibel Brüsszelben, illetve a Fraunhofer Institut Bauphysic).

A Somfy szoros együttműködésben dolgozik más cégekkel az épületek energetikai minősítésére vonatkozó EU előírások bevezetése érdekében /PASSIVHAUS, MINERgIE, effinergie /. Ezen adatok ismeretében az automatizált redőnyrendszerek alkalmazása bekerült az RT2005 új építésű házak hőszigetelésébe és egyike az ajánlott energiatakarékos megoldásoknak a felújításoknál.

A termékek megvásárolhatóak már Magyarországon is a Somfynál.