BLOG

Ez a cikk 4 hónapja frissült utoljára

A cikkben szereplő adatok pontosságáért nem vállalunk felelősséget.

2012.01.17 10:00 | szerző: hg | Még nincs hozzászólás

Ősi városfalból kortárs műalkotás

A spanyolországi Logroño középkori városfalai a madridi Pesquera Ulargui Arquitectos építésziroda jóvoltából két vérbeli kortárs kiállítási pavilonnal bővültek. A rekonstrukció érdekes megközelítésre példa a műemlék-rekonstrukció terén – a témát boncolgató cikkünk éppen pár napja jelent meg a hg-n. A falak a 16. században, a város fénykorában épültek, és annak legfontosabb védműveit jelentették.

 - © http://www.uparquitectos.com /Pegenaute

Az egyik pavilon kőburkolatos homlokzattal és faburkolatos belső térrel épült, így csak a burkolat szabályossága miatt üt el környezetétől, míg a másik, amelynek alaprajza csillagot formáz, fémlemez fedést kapott és egy rondellába telepítették. A mostani rekonstrukció célja az volt, hogy felhívja a városlakók figyelmét a korábban elhagyatott építmények hajdani jelentőségére. A munkálatok része volt az eredeti falak gondos kijavítása és régészeti kutatások elvégzése, valamint a leomlott szakaszok újjáépítése.

Az első pavilon egyszerre akar hasonlítani és elütni a környezetétől. A belső térben vetített képeket szemlélhetnek meg a látogatók, amelyeket nemcsak a falakra, de a mennyezetre és a padlóra is kivetítenek. A második pavilon viszont könnyű fémlemez fedésével élesen elüt a környezettől. Az általa létrehozott tér része a rondella kőfala is. 

A tervezők szerint a felújítás ilyetén módja a visszafordítható beavatkozások korrekt példája: azaz a bővítés semmilyen maradandó átalakítással nem jár, így lehetőséget hagy a későbbiekben egy teljesen más megközelítéssel végzett átépítéshez.

Még nincs hozzászólás szóljon hozzá Ön is!

Hozzászólások

legutóbbi postok

kedvenceink

szerzők

  • Kovács Dániel
  • Ongrádi Melinda
  • Séllei Lilla
  • Ginter Zsófi

KERESÉS

Copyright © 2012 Ombrello Media | Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelem